Szükséges az alapfokú elsősegélynyújtó tanfolyam

Mit tanulhatunk az alapfokú elsősegélynyújtó tanfolyamon?

A tanfolyamon alapfokú elsősegélynyújtó technikákat sajátíthat el a résztvevő, amelyeket nemcsak a munkahelyén, hanem az élet bármely területén hasznosíthat majd.

Az elsősegélynyújtó tanfolyamon megtanulhatjuk, hogy mit kell tenni baleset bekövetkezésekor. Első lépésként a mentőket kell értesíteni, majd fel kell mérni a balesetet elszenvedettek állapotát. A tanfolyamon megtanulhatják a résztvevők, hogy mit ellenőrizzenek elsőként, pl. szabad-e a beteg légútja, hogyan kell újraéleszteni valakit, de megtanulhatjuk a stabil oldalfektetést és a mesterséges lélegeztetést is.

A tanfolyam résztvevői vérző sebek láttán sem esnek majd kétségbe, hiszen a tanfolyam érinti a sebek ellátását is. A vérző sebeken túl, izületi, mozgásszervi elváltozásokat, törési sérüléseket is megtanulják kezelni az elsősegélynyújtó személyek.

Bizonyos munkahelyeken sor kerülhet mérgezésre is. Gázok, savak, lúgok okozta sérülések ellátását is érinti a tanfolyam. Egyéb rosszulétekről is szól a képzés, a résztvevők könnyebben felismerik majd az agyvérzés, az agyrázkódás, a stroke, az alacsony vércukorszint és az epilepszia tüneteit is.

A tanfolyam sikeres elvégzésekor a résztvevők tanúsítványt kapnak az alapfokú elsősegélynyújtó tanfolyamról.

A 3/2001. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről szabályozza ezt a területet. A rendelet alapján minden munkahelyen és műszakban, az elvégzett munka veszélyességétől függően, kell, hogy legyen legalább egy olyan munkavállaló és mentődoboz a munkahelyen, aki alapfokú elsősegélynyújtó képzésen részt vett.